Підготовки до УЗД

УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ (ГІНЕКОЛОГІЧНЕ)

З профілактичною метою найкраще проводити на 5-7 день менструального циклу. Якщо зі скаргами, то не важливо.  

Якщо ви бажаєте відвідати гінеколога та зробити УЗД органів малого тазу, то спочатку необхідна консультація та огляд гінеколога, а потім УЗД дослідження.

УЗД органів малого тазу трансабдомінально (тобто через черевну стінку) 

Дослідження виконується при наповненому сечовому міхурі.  

В останнє дозволяється сходити в туалет спорожнити сечовий міхур за 3-4 години до УЗД. До проведення дослідження Вам треба за 1 годину випити не менше 1-1.5 літра негазованої рідини.

УЗД органів малого тазу трансвагінально (тобто спеціальним датчиком через піхву) 

Особлива підготовка до дослідження не потрібна, необхідно перед дослідження відвідати вбиральню для усіх потреб. 

ФОЛІКУЛОМЕТРІЯ

Якщо фолікулометрія проводиться з використанням трансабдоминального датчика (через живіт), приблизно за 30-60 хвилин до дослідження слід випити 1-1,5 л води. При використанні трансвагінального датчика (через піхву), слід навпаки, спорожнити сечовий міхур перед обстеженням. 

На який день проводиться фолікулометрія? 

Дослідження потрібно буде провести кілька разів протягом одного менструального циклу. Мінімальна кількість процедур складає 2 – 3, максимальне визначається індивідуально. 

  • Як правило, перший візит до лікаря призначається на 7 – 8 день циклу (при 28-денному циклі), тобто відразу після закінчення місячних. При нерегулярному менструальному циклі перша фолікулометрія може проводитися раніше. У цей період лікар може побачити кілька розвиваються фолікулів, товщина ендометрію в нормі 2 – 3 мм. Всі подальші дослідження проводяться з інтервалом в декілька днів.
  • Під час другого УЗД (орієнтовно 14 – 15 день циклу) лікар визначає домінантний фолікул, а також вимірює товщину ендометрія (в нормі він стає тришаровим, 4 – 5 мм).
  • На третьому УЗД (орієнтовно 20 – 21 день циклу) в нормі визначається предовуляторном фолікул (діаметром 22 – 32 мм), товщина ендометрію становить 8 – 12-м, він має чітку тришарову структуру.
  • Дата наступного УЗД залежить від того, що лікар побачив під час попереднього обстеження. Метою фолікулометрія в цей час є встановлення факту овуляції.
  • Останнє УЗД проводиться в тому випадку, якщо овуляція відбулася, виконується воно на 26 – 28 день циклу. Лікар може побачити жовте тіло на місці домінантного фолікула, товщина ендометрію становить 11 – 13 мм.
  • Під час шостого УЗД лікар може визначити імплантацію заплідненої яйцеклітини в стінку матки, збільшення розмірів жовтого тіла.
УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

З профілактичною метою найкраще проводити на 5-7 день менструального циклу. Якщо зі скаргами, то не важливо.

УЗД НИРОК І СЕЧОВОГО МІХУРА, ЗОКРЕМА З ВИЗНАЧЕННЯМ ЗАЛИШКОВОЇ СЕЧІ, ТА ПРОСТАТИ (ТРАНСАБДОМІНАЛЬНО)

Для підготовки Вам необхідно: 

  • 1 літр негазованої рідини

Дослідження виконується при наповненому сечовому міхурі. Через те, що цей орган порожнистий, дослідження можливе тільки якщо він наповнений водою.  

В останнє дозволяється сходити в туалет спорожнити сечовий міхур за 3-4 години до УЗД. До проведення дослідження Вам треба за 1 годину випити не менше 1 літра негазованої рідини.

УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ З/БЕЗ ЗАОЧЕРЕВИННОГО ПРОСТОРУ

Бажано напередодні планового обстеження органів черевної порожнини утриматись від вживання газоутворюючих продуктів: солодощів, свіжих фруктів та овочів, чорного хліба, капусти, гороху, молока

За 8 годин до дослідження припиніть приймати їжу. 

У день дослідження зранку не їжте, не пийте, не паліть і не жуйте жувальну гумку.

Якщо у Вас діагноз «цукровий діабет», повідомте про це під час запису, і ми заплануємо дослідження на більш ранній час.

Якщо Ви постійно приймаєте будь-які ліки, то можна зробити це та запити невеликою кількістю негазованої води.