Як отримати COVID-сертифікат та міжн. свідоцтво про вакцинацію

Сертифікат доступний з паспортом “книжечкою”, ID-карткою та закордонним паспортом як на сайті Дія, так і в мобільному застосунку Дія.

Вам потрібно мати для отримання сертифікату:

  • Індивідуальний податковий номер (ІПН) 
  • рахунок в українському банку, щоб авторизуватись через Bank ID.

Інструкція як отримати COVID-сертифікат в Дії:

  • Зайдіть на сайт Дії diia.gov.ua або завантажте чи оновіть мобільний застосунок Дія до останньої версії
  • Авторизуйтесь в «Дія» за допомогою вашого банківського рахунку – Bank ID
  • НА САЙТІ ДІЯ – внесіть ваші контактні дані -> оберіть Послуги -> розділ «Здоров’я» -> натисніть «COVID-сертифікат про вакцинацію» та слідуйте інструкціям
  • У ЗАСТОСУНКУ ДІЯ – внизу натисніть “Послуги” – оберіть COVID-сертифікати та слідуйте інструкціям

Важливо пам’ятати

COVID-сертифікати формуються лише за вашим запитом у застосунку Дія або на порталі державних послуг Дія – лікар такі сертифікати не може видати.

Необхідно зробити хоча би 1 щеплення від COVID-19 і щоб саме лікар, який робив щеплення, вірно вніс дані в Електронну систему охорони здоров’я. Якщо дані буде внесено не вірно або з вторинного джерела (наприклад, закордонної довідки про щеплення, на це є окрема відмітка) – COVID сертифікат не створиться.

Чому не генерується COVID-сертифікат в застосунку чи на сайті Дія? І що робити?

  • Вас не знаходить в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), тому не формується сертифікат.
    Основна перевірка щодо відповідності особи відбувається за внесеним РНОКПП (в народі – ІПН) чи паспортними даними для тих, хто відмовився від РНОКПП. Тому важливо, аби ви актуалізували дані про вас в ЕСОЗ, тобто надали лікарю, з яким заключили декларацію, або лікарю в пункті вакцинації ваш актуальний РНОКПП.
  • Картка пацієнта одна та унікальна, запис про вакцинацію правильний і точно є, вакцинація зроблена закордоном – COVID-сертифікат не формується.
    Так відбувається, тому що внесена з довідки вакцинація є інформацією із вторинного джерела, тобто не та, які робив безпосередньо той лікар, який вносив інформацію. А наразі на основі таких даних COVID-сертифікат не формується. Також він не формується адже скоріше за все серія вакцини не була зареєстрована в Україні – на такі серії COVID-сертифікат теж не формується. Виходом в цій ситуації є сформувати міжнародне свідоцтво про вакцианцію або використовувати COVID-сертифікат іншої країни, адже вони чинні і приймаються в Україні.
  • Ваш РНОКПП (в народі – ІПН) використано для вас та вашої дитини,а бо взагалі він міститься в декларації невідомої особи.
    На початку кампанії з вибору сімейного лікаря іноді надавали РНОКПП батьків для внесення даних про дитину. Тому виходить, що при формуванні COVID-сертифікату знаходить 2 або більше людей, і сертифікат не формується. Для вирішення ситуації необхідно актуалізувати дані про РНОКПП кожного з членів родини. Пацієнт має надіслати звернення до НСЗУ з проханням деактивувати невірно вказаний ІПН в іншій картці, тому що він належить йому. До листа потрібно прикласти копії паспорта та ІПН. Цього достатньо, щоб НСЗУ пересвідчилась, що ІПН належить саме цьому пацієнту. Як тільки ІПН буде видалено з іншого запису, пацієнт зможе згенерувати сертифікат. Документи можна відправити в два способи: – звичайною поштою за адресою проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073 – електронною поштою на скриньку info@nszu.gov.ua.
  • В ЕСОЗ може бути кілька медичних карток пацієнта. І запис про вакцинацію від COVID-19 внесли до неактуальної або задубльованої картки.
    Така ситуація може статись через те, що замість того, щоб оновлювати інформацію про пацієнта в діючій картці в електронній системі охорони здоров’я, реєструють людину як нового пацієнта і відтак створюють дублікати карток. Якщо ви дізнались у сімейного лікаря, що це так, потрібно подати офіційне звернення до НСЗУ про об’єднання реєстраційних даних. Звернення пишеться у довільній формі з зазначенням актуального номера паспорта та індивідуального податкового номера. Копії цих документів потрібно додати до звернення. Документи можна відправити в два способи: Звичайною поштою за адресою проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073 Електронною поштою на скриньку info@nszu.gov.ua. Зверніть увагу, краще у зверненні просити саме об’єднати дані, а не видалити один з двох записів, адже разом з записом буде видалена і медична історія, яка до нього прикріплена. Також, коли ви змінюєте документи, обов’язково зверніть увагу на те, щоб лікар актуалізував вже існуючі дані, а не створював новий запис.