Підготовка до гастроскопії та колоноскопії

Завантажити файл “ПІДГОТОВКА ДО ГАСТРО, КОЛОНО, МЕДИКАМЕНТОЗНОГО СНУ”

ПІДГОТОВКА ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО СНУ 

Для підготовки Вам знадобиться:

 • Результати аналізу  «Загальний аналіз крові» (термін давності – не більше 14 днів). При показниках гемоглобіну нижче 120 г/л у жінок та нижче 130 г/л у чоловіків необхідна консультація анестезіолога протягом 3-х днів після отримання результата.
 • Результати ЕКГ (термін давності — не більше 3 днів).
 • Заповнити «Анкету пацієнта перед проведенням медикаментозного сну » та/або пройти консультацію анестезіолога.

Необхідно заповнити онлайн «Анкету пацієнта перед проведенням медикаментозного сну».

Якщо Ви приймаєте лікарські засоби від інших захворювань, Вам рекомендується попередня консультація анестезіолога до початку підготовки до колоноскопії, гастроскопії та інших досліджень, які плануються з медикаментозним сном, з метою виключення можливих протипоказань і мінімізації Ваших витрат.

За 2-3 дні до дослідження необхідно зробити ЕКГ та зробити (або принести якщо наявний терміном давності не більше 14 днів) результат аналізу «Загальний аналіз крові». Результати цих двох обстежень необхідно надати лікарю заздалегідь до дня дослідження. Якщо ви робите їх у «Первинці», то лікар їх самостійно побачить у вашій картці, якщо ви робите їх у іншому місці, то, будь ласка, надішліть їх або на пошту info@pervynka.in.ua або занесіть у будь-який медичний центр «Первинка» для прикріплення у мед.карту.

Якщо Ви приймаєте лікарські препарати з метою підготовки до колоноскопії, дотримуйтеся інструкції з підготовки – вона доступна на сайті pervynka.in.ua та на рецепції.

За 8 годин до дослідження, що планується з медикаментозним сном, припиніть приймати їжу, не пийте, не паліть і не жуйте жувальну гумку.

Після дослідження наполегливо не рекомендовано сідати за кермо і підписувати будь-які документи протягом 12 годин.

ПІДГОТОВКА ДО ВІДЕОГАСТРОСКОПІЇ

Якщо Ви вагаєтесь яке саме дослідження потрібне чи маєте питання щодо підготовки, Ви можете записатись на консультацію до лікаря-ендоскопіста у «Первинці».

Для підготовки Вам знадобиться:

 • Результати аналізу  «Загальний аналіз крові» (термін придатності не більше 14 днів) – це необхідно для розуміння лікарем наскільки добре згортається кров для оцінки ризиків у маломожливому випадку кровотечі. Результати цього дослідження бажано надати лікарю заздалегідь до дня дослідження. Якщо ви робите його не у «Первинці», то, будь ласка, надішліть результат або на пошту info@pervynka.in.ua або занесіть у будь-який медичний центр «Первинка» для прикріплення у мед.карту.
 • Дотримання дієти

Якщо у Вас діагноз «цукровий діабет», повідомте про це під час запису, і ми заплануємо дослідження на більш ранній час.

Якщо Ви приймаєте лікарські засоби від інших захворювань, Вам рекомендується попередня консультація анестезіолога до початку підготовки до колоноскопії, гастроскопії та інших досліджень, що проводяться з медикаментозним сном, з метою виключення можливих протипоказань і мінімізації Ваших витрат.

За 8 годин до відеогастроскопії припиніть приймати їжу, не паліть, не жуйте жувальну гумку.

Максимум за 2 години до дослідження допускається прийом лікарських засобів від супутніх захворювань, запивши 1 ковтком води.

ПІДГОТОВКА ДО ВІДЕОКОЛОНОСКОПІЇ: ОДНОЕТАПНА ТА ДВОЕТАПНА

Якщо Ви вагаєтесь яке саме дослідження потрібне чи маєте питання щодо підготовки, Ви можете записатись на консультацію до лікаря-ендоскопіста у «Первинці». 

Для підготовки Вам знадобиться:

 • Результати аналізу  «Загальний аналіз крові» (термін придатності не більше 14 днів) – це необхідно для розуміння лікарем наскільки добре згортається кров для оцінки ризиків у маломожливому випадку кровотечі. Результати цього дослідження бажано надати лікарю заздалегідь до дня дослідження. Якщо ви робите його не у «Первинці», то, будь ласка, надішліть результат або на пошту info@pervynka.in.ua або занесіть у будь-який медичний центр «Первинка» для прикріплення у мед.карту.
 • Дотримання дієти
 • Підготовка з препаратом (або Ізіклін (4 л рідини), або Ендофальк (3 л рідини)

ЗА 3 ДНІ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ ВИКЛЮЧИТИ:

 • каші, мак, ягоди, овочі, фрукти, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи, чорний хліб, молоко, ковбасні вироби, жирне м’ясо, вживання олії з послаблюючою метою (в тому числі вазелінової).

Можна їсти: фільтрований бульйон (м’ясний, рибний), нежирні відварені м’ясо, риба, філе птиці, твердий сир, сухарі з білого хліба, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м’якоті, кисіль.

 • Препарати заліза для лікування анемії припинити приймати за 2-3 доби до дослідження.
 •  Пацієнту, що приймає препарати для нормалізації артеріального тиску, серцевого ритму, потрібно їх прийняти не пізніше ніж за 2 год до початку прийому препаратів для підготовки кишечника (Фортранс, Ізіклін, Ендофальк) та відновити прийом через 1 год після закінчення прийому препаратів для підготовки кишечника.
 • Пацієнту, що приймає протидіабетичні засоби, відновити прийом при відновленні харчування після дослідження. Вранці перед дослідженням випити чай з цукром або медом.
 • Пацієнтам, що приймають препарати які розріджують кров або впливають на згортання крові (аспірин, антикоагулянти) необхідно попередити про це лікаря — ендоскопіста.
 • Якщо планується дослідження під наркозом пацієнту не рекомендується в цей день сідати за руль автомобіля.

НАПЕРЕДОДНІ ДОСЛІДЖЕННЯ: Підготовка до колоноскопії вимагає повного очищення товстої кишки. Аби ця процедура не була фізично та емоційно обтяжливою та дискомфортною для людини, таке очищення варто робити сучасним способом – за допомогою спеціальних препаратів (Ізіклін (4 л рідини) чи Ендофальк (3 л рідини)). 

ДЕНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ: Дозволена тільки рідка прозора їжа (фільтрований бульйон, кисіль і освітлені соки без м’якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої, чай)

Останній прийом їжі відбувається в день перед процедурою о 16:00

Діагнол(1 упаковка містить 4 – пакета)

 1. Початок процедури  8.00-9.00. Початок прийому препарату напередодні  з  17.00 -перші 3 літра розчину,  7.00 ранку останній 1 літр розчину. 
 2. Початок процедури: 14.00-15.00. Початок прийому препарату: 10.00 – 11.00. Розчинити 1 пакет у 1 літрі води ( 4 пакети = 4 літри розчину). Приймати по 1 склянці (250мл) за 15хв. Тобто 1 літр розчину за 1 годину. 

Фортранс(1 упаковка містить 4 – пакета) 

 1. Початок процедури  8.00-9.00. Початок прийому препарату напередодні  з  17.00 –перші 3 літра розчину,  7.00 ранку останній 1 літр розчину. 
 2. Початок процедури: 14.00-15.00.Початок прийому препарату: 10.00 – 11.00. Розчинити 1 пакет у 1 літрі води (4 пакети = 4 літри розчину). Приймати по 1 склянці (250мл) за 15хв. Тобто 1 літр розчину за 1 годину.

Ендофальк

Незалежно від часу, на який призначена процедура – пацієнт готується за двоетапною схемою.

Для повного очищення кишечника необхідно випити 4 л розчину Ендофалька: 3 л ввечері перед дослідженням, 1 л зранку в день дослідження.  Один пакетик відповідає 500 мл розчину, тож загалом буде необхідно 8 пакетиків Ендофальк.

Пацієнти не повинні вживати тверду їжу за 2-3 години перед прийомом Ендофальку і до завершення дослідження.

Ввечері перед днем дослідження приготуйте 3 л розчину Ендофальк. Розчин готують безпосередньо перед вживанням. Вміст двох пакетиків слід розчинити у 500 мл теплої або охолодженої кип’яченої води та потім довести об’єм до 1 л водою. Повторити для того,  щоб загальний обсяг випитого розчину ввечері сягнув 3 л.

Розчин бажано приймати охолодженим.

Розчин випивають порціями по 200-300 мл кожні 10 хв.

Зранку в день дослідження, за 4 годин перед початком дослідження необхідно випити ще 1 л розчину Ендофальк

Ізіклін

Якщо колоноскопію призначено в проміжку з 09 до 13 години – пацієнт готується за двоетапною схемою.

Якщо колоноскопію призначено після 13:00, пацієнту потрібно готуватися за одноетапною схемою.

Для підготовки до процедури знадобиться препарат для очищення кишечника Ізіклін. В упаковці Ізіклін знаходиться дві пляшечки концентрату по 176 мл і мірний стакан.

Двоетапна підготовка до колоноскопії препаратом Ізіклін

Колоноскопію призначено в проміжку з 09 до 13 години – пацієнт готується за двоетапною схемою:

 • В день перед процедурою: вміст 1 пляшки вилити в мірну склянку і долити питної води до 500 мл. Другі 500 мл приготувати за аналогічною методикою в день процедури.
 • Випити перші 500 мл в день перед процедурою з 19:00 до 20:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин. Потім випити 1000 мл води з 20:00 до 21:00
 • Другі 500 мл потрібно випити в день процедури. Важливо закінчити прийом другого літра не пізніше ніж за 3 години до початку обстеження (див. Таблицю)

Для поліпшення смакових якостей розчину можна додати в кожні 500 мл розчину Ізікліна сік ½ лимона.

Колоноскопію
призначено
на 09:00
Другі 500 мл Ізікліна випити з 04:00 до 05:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 05:00 до 06:00.
Колоноскопію
призначено
на 10:00
Другі 500 мл Ізікліна випити з 05:00 до 06:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 06:00 до 07:00.
Колоноскопію
призначено
на 11:00
Другі 500 мл Ізікліна випити з 06:00 до 07:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 07:00 до 08:00.
Колоноскопію
призначено
на 12:00
Другі 500 мл Ізікліна випити з 07:00 до 08:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 08:00 до 09:00.
Колоноскопію
призначено
на 13:00
Другі 500 мл Ізікліна випити з 08:00 до 09:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 09:00 до 10:00.

Одноетапна підготовка до колоноскопії препаратом Ізіклін

Колоноскопію призначено після 13:00, пацієнт готується за одноетапною схемою:

 • В день процедури вміст 1 пляшки вилити в мірну склянку і долити питною водою до 500 мл. Приготувати другу дозу розчину за аналогічною схемою цього ж дня (див. Таблицю)
 • Важливо закінчити прийом не пізніше, ніж за 3 години до обстеження.

Для поліпшення смакових якостей розчину можна додати в кожні 500 мл розчину Ізікліна сік ½ лимона.

Колоноскопію
призначено
на 14:00
Перші 500 мл Ізікліна випити з 07:00 до 08:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 08:00 до 09:00.
Другі 500 мл Ізікліна випити з 09:00 до 10:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 10:00 до 11:00
Колоноскопію
призначено
на 15:00
Перші 500 мл Ізікліна випити з 08:00 до 09:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 09:00 до 10:00.
Другі 500 мл Ізікліна випити з 10:00 до 11:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 11:00 до 12:00
Колоноскопію
призначено
на 16:00
Перші 500 мл Ізікліна випити з 09:00 до 10:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 10:00 до 11:00.
Другі 500 мл Ізікліна випити з 11:00 до 12:00. Розчин потрібно пити по 100 мл кожні 10 хвилин.
Випити 1000 мл води з 12:00 до 13:00