Лікарняні та довідки

З 1 жовтня 2021 року лікуючий лікар або сімейний лікар при встановленні тимчасової втрати працездатності формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) – це електронний документ, який формує лікуючий лікар  за допомогою передачі електронних медичних записів разом з зазначеним (створеним) МВТН в електронну систему охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Звідти дані далі передаються в електронний реєстр листків непрацездатності (ЕРЛН), який підпорядкований Пенсійному фонду України. До ЕРЛН Пенсійного фонду передається факт, що в певний період часу людина не може працювати повністю або частково через її стан здоров’я і не передається її діагноз.

Пацієнт може побачити свій електронний лікарняний через електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду: https://portal.pfu.gov.ua

Підтвердженням створення е-лікарняного будуть 2 СМС-повідомлення. Так, після реєстрації медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) в електронній системі охорони здоровʼя, пацієнту приходить перше СМС-повідомлення з кодом МВТН, як підтвердження, що інформація про його МВТН буде надіслана до Пенсійного фонду. Після опрацювання даних Пенсійним фондом, пацієнт отримає друге СМС-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності.

Тобто, листок непрацездатності (е-лікарняний) формується автоматично після того, як ви відвідаєте лікуючого або сімейного лікаря та отримаєте електронний документ “Медичний висновок про тимчасову непрацездатність”.

Також у лікарів «Первинки» ви можете отримати більшість видів довідок. Деякі з них видаються одразу, для інших – можуть бути потрібні додаткові обстеження або консультації вузьких спеціалістів. 

Зокрема, у медичному центрі «Первинка» ви можете отримати такі довідки: 

  • Довідка про стан здоров’я.  У випадках хвороби, про яку ви повідомили свого лікаря з першого дня симптомів, лікар може надати вам довідку, яка це підтверджує. Цю довідку ви можете використати у навчальному закладі вашої дитини, за місцем роботи чи надати для підтвердження у свою страхову компанію.
  • Довідка для зарахування у дитячий садок чи школу (№ 086-1/о), тобто довідку про результати  медичного профілактичного огляду і картку профілактичних щеплень (№ 063/о).
  • У випадку потреби консультацій вузьких спеціалістів чи додаткових обстежень, лікар сформує направлення до них.
  • Довідка для абітурієнтів (форма №086/о) при зарахуванні у ВНЗ – не вимагає додаткових обстежень вузьких спеціалістів.
  • Довідка у басейн.
  • Санаторно-курортна карта (форма № 072/о). Згідно з регулюванням МОЗ та правилами заповнення форми, для її оформлення необхідна путівка на санаторне лікування. Лікар може у разі потреби направити вас на додаткові обстеження.

Лікарі медичного центру «Первинка» не видають довідки для водіїв (форма 083/о), для отримання дозволу на зброю (форма 127/о), та санітарні книжки (форма №1-ОМК), довідки в суд для отримання опіки, довідки для спортивних змагань (видаються у спеціалізованому закладі спортивної медицини).

Тож випадку хвороби, потреби у призначенні лікування та підтвердження хвороби для вашого роботодавця у вигляді лікарняного, ви можете звернутись до лікарів медичного центру «Первинка» у м. Умань та м. Кривий Ріг.

Телефон медичного центру «Первинка» у м. Умань та м. Кривий Ріг: +38 (068) 037 09 90