Харчування під час свят. 2 частина

Харчування під час свят. 2 частина

Поєднуйте продукти  

Деякі продукти дуже погано переносяться організмом при їх поєднанні. Це посилюється в Новий рік, коли ми їмо більше, ніж зазвичай. Після свята можна отримати розлад шлунка або біль в животі, якщо вживати несумісні страви. Жирну і смажену їжу рекомендується їсти з овочевим гарніром, а алкоголь краще не поєднувати з гострими продуктами. Також не варто їсти гарячу і дуже холодну їжу за один прийом їжі – це може привести до спазму шлунка. 

Алкоголь – обов’язковий атрибут новорічного столу. Вживати його слід з розумом, щоб він не приніс шкоди організму. Алкогольні напої підвищують апетит, що призводить до переїдання. Спиртне найчастіше закушують жирною і калорійною їжею, що також є великим навантаженням на організм. Слідкуйте за кількістю алкоголю, що ви випили, і не вживайте його на голодний шлунок. 

Не виставляйте на стіл всі страви 

Страви на святковому столі виглядають дуже апетитно і урочисто, що викликає бажання спробувати все відразу. Мало хто може встояти перед великою кількістю різноманітних смаколиків. Виставляйте страви на стіл по черзі – спочатку подайте гостям закуски і салати, потім виставте гарячі страви і так далі. 

Не намагайтеся з’їсти всю їжу 

У деяких людей є переконання, що не можна залишати їжу недоїденою. Це може бути пов’язано з батьківським вихованням, коли дитину змушували з’їдати все, що є на тарілці. Буває, що нам вже не хочеться їсти, але ми змушуємо себе закінчити трапезу, щоб не викидати продукти. Однак такі переконання лише шкодять організму. Їжте стільки, скільки вам хочеться, і не бійтеся залишити їжу на тарілці. Здоров’я і хороше самопочуття повинні бути важливішим за інше. 

 

Первинка – медицини нова сторінка!