Щеплення дітей

Щеплення дітей

Відповідаємо на найпоширеніші питання про вакцинацію дітей

💬 Чи потрібно наново починати цикл вакцинацій, якщо було порушено вакцинацію за календарем?
✅ Імунітет не зникає від подовження інтервалів, попередні дози вакцини не “анулюються”. Варто просто доробляти ті дози, яких не вистачає.

💬 Чи можна скільки завгодно відкладати вакцинацію поки не зʼявиться “підходяща” вакцина?
✅ Найкраще вакцинуватись згідно з календарем, він розроблений, щоб надати якнайкращий захист дитині, адже поки йде час і дитина не має вакцинації відповідно віку, то вона не має належного захисту від смертельно небезпечних інфекцій.

💬 Якщо є температура чи застуда, то вакцинацію не можна робити?
✅ В більшості випадків – можна. За світовими стандартами та публікаціями МОЗ, легкі застуди з температурою до 38°С не є протипоказаннями. Однак кожна ситуація індивідуальна, саме тому перед проведенням щеплення дитини проводять огляд лікарем.

💬 Змінювати виробника вакцини не можна?
✅ Вакцини різних виробників є взаємозамінними. Педіатр може допомогти підібрати вакцини відповідно до потреб дитини та того, які вакцини в наявності.

💬 Чи правда, що тільки європейські вакцини кращі?
✅ Найкраща вакцина – зроблена вакцина, бо вона захищає дитину. Ризик прогнозованих реакцій на вакцинацію індивідуальний. Реакції у вигляді лихоманки, болю у місці уколу, якщо і є, то тривають не довше 3 діб, і знімаються препаратами ібупрофену/парацетамолу.

💬 Краще обрати комплексну вакцину, де все в одній ін’єкції?
✅ Так, якщо є така можливість у батьків, зручніше ввести однією ін‘єкцією. Та є багато інших доступних та дієвих комбінацій вакцин, зокрема державних. Введення кількох вакцин у різні ділянки тіла за один раз безпечна та поширена практика.

💬 Чи правда, що вакцинацію можна відкласти до часу, поки дитина підросте, “окріпне”?
✅ Для більшості випадків – ні. Малюки перших років життя найбільш вразливі до інфекцій, вони часто переносять їх дуже тяжко або з ускладненнями. Тому захищати їх максимально рано важливо. В рідких випадках, коли у дитини серйозні проблеми зі здоровʼям складають індивідуальний план щеплень.

Для запису телефонуйте за номером 068 037 0990, або пишіть у Телеграм.

З турботою, ваша Первинка ☂️